Science Blog

Vpred Príbehy úspešných

Original article: http://forth.org/successes.html

Ďalej možno nájsť v:

 • leteckom priemysle (vrátane raketoplánu)
 • vstavané systémy
 • Open Firmware/Otvoriť Boot/One Laptop per Child
 • astronómia
 • oceánografie
 • elektrotechnika
 • aplikácie na zdroje vzácne
 • matematika
 • nové a experimentálne hardvérové platformy
 • Windows, Mac, DOS, Unix, a standalones
 • mikroprocesory
 • … A mnoho ďalších!

Space-súvisiace aplikácie of Forth bol pôvodne zostavený teraz-vyslúžilý NASA vedec James vyrážka a vyvesená na http://forth.gsfc.nasa.gov/. Od tej doby bola odstránená z webových stránok, ale je tu a tu archivovaná.

Poznámky k použitiu na FORTH, Inc.

Hudobné Aplikácia

Forth a Computer Music na technológie v hudbe a odboru príbuzných umení (Timaru) zo Oberlin Conservatory – 04/28/2006

Celý článok

TalberTronics – Projekty podľa Johna Talbert

1984

Prototyp MIDI Horn je navrhnutý a postavený. Jedná sa o vietor regulátor s tlakovým snímačom, 8 spínačov, a niekoľko posuvníky / pedále. Správca údajov sa privádza do jednej doske Z8 mikropočítače, ktorý interpretuje dáta a prevádza ich na riadiace signály MIDI. Jazyk Forth bol použitý pre programovanie zariadenia ako ZÁKLADNÁ ukázal byť príliš pomalý.

1987

Konečná verzia MIDI rohu je postavený. To je nástroj MIDI kontrolér založený na jednej doske mikropočítač a programované v Forth programovacieho jazyka. Gary Nelson berie MIDI roh na ceste s viac ako 200 vystúpení po celom svete. On používa MIDI roh ako súčasť rozhrania výkonnosť “hyperinstrument” skladajúci sa z počítača Macintosh, súbor digitálnych syntetizátorov, a softvér (Max / MSP), spájajúce ich všetky dohromady. V “hyperinstrument” regulátor, nemusí nutne hrať “poznámky”, pošle výkon signály konal počítačový program zložený riadiť, ako hudba sa hrá vonku.

Po práci s Forth programovací jazyk na MIDI rohu som ohromený s jeho rýchlosťou, kompaktnosť, a jednoduchosť použitia. Jazyk Forth sa skladá zo slovníka slov (podprogramy) a niekoľko komínov pre ukladanie dát podprogram. Programovanie v Forth je otázkou budovanie nových “slová” tým, že kombinuje skôr postavené slová, ktoré sú už v slovníku, čím sa vytvára hierarchiu slov. Slová vyššej úrovne môžu byť ľahko testované spustením svojich nižších zložiek úrovne. Nižšej slová úrovne, ktoré sa zaoberajú priamo s procesorom hardware sú ľahko postavené, a to aj za použitia assembleri, ak to považujú za potrebné pre rýchlosť.

Ohio Vedecká mikropočítače je aktualizovaný v roku 1987 s Forth na báze systému na (RSC Forth). Jazyk je významne rozšírená so slovami, ktoré sa zaoberajú Hybrid syntetizátor, MIDI vstup a výstup, časovača zariadenie, nové SID syntetizátoru čipe, a všetky zariadenia slúžia na ovládanie analógových syntetizátorov, ako je kontrola napätie DAC a ADC, pulzný detektory a generátory. Hybridný syntezátor rozhranie je prestavaný s novými kriviek generátory a riadenie časovača. Disketovej mechaniky sú inštalované pre skladovanie užívateľa programov.

1988

Analógový syntezátor obvody dosiahne určitý zrelosti s dostupnosťou čipov, ako Solid State Music čipov a Curtis hudobné čipy. Aj použiť tieto navrhnúť a vybudovať osmičkovej napäťovo riadený zosilňovač (VCA), quad Voltage Controlled filter (VCF), sluchová Exciter so všetkými svojimi zložkami k dispozícii, a krabice Analog Delay riadok. Všetky z nich sú kontrolovateľné s Ohio vedeckou Micro pomocou rozšírených Forth úžitkové slová.

1993

Práca je zahájená na projektovanie a budovanie riadiaceho napätia na MIDI zariadení. Jeden projekt používa 8088 mikroprocesora s ROM založené Forth systém ovládajúci 8 bitov ADC. Ďalším projektom je preprogramovať vysúvací box Roland PG1000 uhasiť akýkoľvek typ signálu MIDI.

Chris Passauer

Komerčné aplikácie

Scanning Tunneling Microscope – 05/27/2011

“Spomínam si cestu späť v neskorých 80. rokoch, ako pohode to bolo dostať výtlačok pole atómov uhlíka z prvého PC stôl-top Scanning Tunneling Microscope ktorý používal ako jeho radič naše PC4000 PC Plug-in doske ktorý používal ako jeho mikroprocesorom Novix NC4000 Forth čip. To STM bol jeden z prvých úspechov Silicon skladateľov “OEM. Niekde som si, že mám stále Forth kód nízkoúrovňové používa na riadenie XYZ pozície mikroskop ihly hlavu, ktorá by doslova lietať nad vzorkou uhlíka. V čoskoro verzia pre-odberateľské systému, hlava by občas naraziť do uhlíkových hôr. ”

“Zábavné časy.”

George Nicol
george -at- inscenes.com

Analyzátory motora – 10/21/2010

“V roku 1986 som pracoval pre Bear Automotive v Brookfield, WI, ktorý bol za použitia Forth naprogramovať analyzátory motora (Pre-OBD). Oni boli pracujúci s Mercedes-Benz späť.”

“Mám pripojený nejakú dokumentáciu na produkte, ktorý bol postavený okolo Forth softvér. Stroj som pracoval na bol PACE 200/400 modelu analyzátor hardvér.”

“Pracoval som pre spoločnosť v 1986-1987 tesne pred ich prechodom od Brookfield do New Berlin, WI v poslednom uvedenom roku. V máji roku 1988 bola firma zakúpená od SPX Corporation 66 miliónov dolárov.”

“Stále je modernizovať spoločnosť s názvom Team Bear USA. Nemám žiadny vzťah k spoločnosti.”

Medveď 400 foto
Bear 3000 foto
Pace 200 brožúra – 313 Kb pdf súbor
Pace 400 brožúra – 3,52 Mb pdf súbor

Scott Matus
SmartUs -at- barclaycardus.com

Movie Crane – 12/31/2009

“Urobil som doplnkom pre Panavision filmu žeriav s názvom Back Pan Plus. Pomáha obsluhu fotoaparátu vybratí pohyby zovretie, a udržuje fotoaparát ukázal na herca. Celková programovanie čas bol len pár týždňov. Je to od tej doby používaný v mnohých filmoch, a jeden je postavený v trvalo na Oprah sade. Forth udržuje víťazné impozantné víťazstvo všade je objal. ”

Randy M. Dumse
new Micros
rmdumse -at- newmicros.com
RMD -at- newmicros.com

Pľúcne aplikácie – 11/20/2004

“One-off žiadosť nemocnice v Forth beží nepretržite na pľúcne oddelenie Cedars-Sinai Medical Center, pretože na konci 70. rokov.”

“Jadro aplikácie boli vyvinuté Forth, Inc. pre PDP 11/60 s iba 16 kB pamäte. Chuck Moore a Beth Skôr zrejme strávil veľa dlhá noc zhrbený nad Tektronix terminálov, rozvoj drobných aplikácií. Jeden z nich bol real-time systém pre zber dát pre pľúcne testovanie funkcie, a druhý bol databázy dát plyn tepnovej krvi. Forth jadra bola menšia ako 1K. Keď vľavo, aplikácie boli funkčné, aj keď je systém robil crash každých 20 minút alebo tak. ”

“Pracoval som s týmto systémom od roku 1981, kedy účtovanie aplikácia bola tiež nahor, a základy vstupný objednávkový systém pre respiračnú terapiu bol vyvíjaný. Ten by bol na žiadosť 24×7, vyžaduje oveľa viac stabilné OS. Po reverzné inžinierstvo jadro, zistil som niekoľko chýb, ktoré boli príčinou neustálej havaruje. Napísal som generátor jadro, takže som mohol opraviť chyby a pridať nejaké potrebné schopnosti, a prepísal multi-programátor, aby sa viac efektívny a stabilný. Boli sme na našej ceste. Ešte pred pár rokmi, tam boli vždy 2-3 programátori na zamestnancov, len rozvíjať a udržiavať aplikácií. ”

“Za tie roky, boli pridané aplikácie a odloží, vrátane real-time dych-by-dychu cvičenie testovanie systému, a rôznych databázových aplikácií. To sa sťahovali do PDP 11/84 v roku 1987 a potom source aplikácia bola prepísaná pre LMI je UR / Forth na PC v roku 1998. ”

“Dnes LMI Forth prostredia beží v DOS na Windows 98SE PC, rozhranie pre používateľov, tlačiarne, čítačky čiarových kódov, laboratórne zariadenia a ďalších počítačov cez 35 sériových portov. Tvrdí, HL7 prepojenie s ostatnými nemocničnými systémami, odosielanie a prijímanie dát laboratória vstupné / vybíjanie / prenosu informácií. Jeden port je napájaný inými nemocničnými systémami, ako tlačové fronte, a stovky finančných a klinických správ sú “tlačený” každý deň na tomto fronte, kde Forth systém analyzuje im naplniť rad databáz. To nám dáva jedinečná schopnosť automaticky zladiť informácie, ktoré ostatní oddelenie musí robiť ručne z tlačených správ. ”

“Dnes sú hlavnými aplikáciami sú všetky databázové aplikácie ,. Real-time aplikácie, ktoré boli nahradené systémov na kľúč, ktoré sa pripájajú sériovo Medzi hlavné aplikácie sú RT zadávanie objednávok, fakturácia, PFT / Cvičenie dát a laboratórne údaje ABG Existuje viac ako 5.000 bloky. aktívny Forth zdrojový kód -. možná 50.000 riadkov kódu Máme 2GB väčšinou binárnych dát, zahŕňajúce laboratórne výsledky, objednávky a finančné dáta, niektorí ísť späť do 1970 “.

“Ja som teraz manažér oddelenia Pľúcne lekárstva a jediná osoba stále podporuje Forth systém. To je ešte v neustálom pohybe, pridávanie schopnosti a prispôsobovanie sa požiadavkám starostlivosti a účinnosť pacienta. Nemocnice sú regulačné a finančné výzva dnes. Len málo pracovať v čiernej, a všetci majú problémy udržať krok s rýchlo sa meniace technológiu starostlivosti o pacienta a predpisy. Náš systém je unikátny v tom, že stojí vedľa nič prevádzkovať, napriek tomu máme úplnú kontrolu nad všetkými aplikáciami, a vzhľadom k pohode a sila Forth programovanie, môže sa prispôsobiť v krátkej dobe. ”

George Applegate
applegat -at-ix.netcom.com

Argo ponorné plavidlo

Argos je ansámbel sonar, svetiel a kamier bol riadený poľom počítačov, ktoré každá naprogramovaná v inom počítačový jazyk. Počítač na bezpilotné Argo sám bol naprogramovaný v Forth, stručný, ale univerzálny jazyk pôvodne navrhnutý tak, aby regulovať pohyb ďalekohľadov, a tiež slúži na ovládanie zariadení a procesov v rozmedzí od srdca monitorov na špeciálne efekty videokamier. Počítač na Knorr bol naprogramovaný v jazyku C, silný, ale trochu záhadné jazykom, ktorý je schopný presne určujúci počítačové operácie. Telemetrický systém na oboch koncoch prstov tučný koaxiálny kábel spájajúci nádoby, ktoré v skutočnosti umožnilo svoje počítače hovoriť s každým iný, bol naprogramovaný v tretiny, rudimentárne jazyk známy ako assembleri.

Forth bol jediný jazyk na vysokej úrovni, ktorý by mohol byť použitý na počítači ponorného Argův.

Exerpted od: kľukatou dráhu staré programovanie

Pozrite sa na túto stránku pre informácie Enchanted učenie o Robert D. Ballard, podmorské Exploreru

Jeden riadok Odkaz na tento Forth aplikáciu je možné nájsť v položke 1985 o Byte je Stručná história programovacích jazykov: “Forth riadi ponorné sane, ktorá lokalizuje vraku Titaniku”

BART Parkovacia plocha v areáli kontroléry od AM výskum – 01/15/2004

“Regulátory BART parkovisko sú spustené skorú verziu amrFORTH na 80C552 mikrokontroléra. Hotovo pred takmer 10 rokmi, uvidíte tento stroj ako box z nerezovej ocele vo vnútri stanice potom, čo si kúpite letenku a vstúpiť do turniketu.”

“Musíte si uvedomiť, vaše číslo parkovacie státie potom zadajte, že do stroja. Distribuované databáza obsahuje všetky v súčasnosti používané parkovacích miest. Security praští špeciálny kód a dostane výtlačok zdanlivo prázdnych stánkov, všetky vozidlá, v ktorých sú vstupeniek na. Tým sa zabráni Bart parkovacích státí z preplnenia s nakupujúcich, zatiaľ čo ešte robiť parkovacie prístupná na patróny. ”

Albert Lee Mitchell

Ztar MIDI Controller

Starr Labs Ztar je gitara-ako regulátor pre MIDI hudobné syntetizátory. Na rozdiel od zariadení, ktoré sa snažia odvodiť kontrolný MIDI stream z audio výstupu konvenčnej gitary, Ztar je plne digitálny prístroj s interným mikroprocesorom a senzory pre podvalov a reťazca.

Stovky snímačov musí byť odobraté vzorky a spracovávať v reálnom čase, pre generovanie riadiaceho MIDI prúd, a aby sa zabránilo načasovanie rozdiely, ktoré by boli bolestivo znateľné vo hudobnou produkciou. Ztar používa Zilog Super8 mikroprocesor, naprogramované v zmesi Forth a assembleri, na splnenie týchto požiadaviek.

Tektronix WAN/LAN Protocol Analyzer

Tento produkt je sofistikovaný databázové aplikácie pomocou Forth.

Pozri aj nasledujúce odkazy:

Dorado systémy – 01/15/2004

“Tu je miniatúra Forth a Dorado Systems. Predali sme 650 regulátory energie na Lucky trhy robených v Forth, niekoľko tisíc kontroly prístupu panely a desiatky tisíc čitateľov s magnetickým prúžkom kariet (sám 4000 do medzinárodného letiska v Denveri).”

“Všetky výrobky boli vykonané vo Forth, väčšinou 68HC11, v Forth assembleri a niektoré väčšie produkty v ovládaní energie, kódovanie kariet, čítačky a pod vo vysokej úrovni atď. Niektoré produkty bežal na PC, niektoré 6502s pre 68HC11 zapustený systémy. Andrew McKewan bol náš guru, keď som vyradený z programových produktov v neskorých 80. rokov. ”

Bill Ragsdale

Projekty

Boeing

Boeing 777 Avionics Systems

“Navrhnutý a kódované vložené Forth jadra pre beh na Boeing 777 avionika systémy. Tieto Forthkernels sú používané na overenie konštrukčného návrhu, overovania výroby, a ladenie neúspešných hardvérových jednotiek. Jadro bol napísaný v jazyku symbolických inštrukcií pre 68030, 68332, a 80960 mikroprocesory, naučil som sa úvodné Forth programovanie tried hardvérových konštruktérov, a pomohol s problémami vo svojom Forth kóde. vývoj bol vykonaný na počítači VAX pomocou CMS (Management System Code) sledovať vývoj zdrojového kódu. Debug a integrácia jadra bolo vykonané pomocou In-Circuit-emulátory. ”

Robert Blythe

Funkčný test Jadrá

“Bol zodpovedný za vkladanie test funkčnosti jadrami (FTK) vo všetkých CAS / CMS 777 LRU. FTK je Forth interpret bydlisko na všetkých Boeing 777 počítačových dosiek. Task tiež potrebné začleniť nové Forth funkcie a nový hardvér pre rad 68xxx.”

Dennis R. Montgomery

Výskumné Aplikácia

Rehabilitačné Aplikácia

Alexis Vozíčkarov

Alexis bol inovatívny elektrický invalidný vozík pomocou “kolesá v rámci kolesách” dizajnu. To je jedinečné v tom, že sa môže otáčať v jeho vlastnej stopy a pohybovať do strán. VA Palo Alto Heath systém starostlivosti je Rehab R & D Center licenciu Intex Industries, aby Alexis komerčne dostupné v roku 1987, a Intex robil 40 pre-produkčné jednotky pre poľné pokusy v oblasti San Antonio. Počas následných redesign úsilie, spoločnosť podala návrh na konkurz, aby sa zabránilo ďalšiemu komercializáciu v tejto dobe.

Lingraphica

Lingraphica je prenosný asistenčné a terapeutické komunikačné zariadenia pre osoby s afáziou z mŕtvice alebo iných poranenia mozgu. To bol vyvinutý v rámci projektu Merit Review VA na rehabilitačné výskumné a vývojové stredisko v 1987-1989 a na trh v roku 1990 na základe zákona o transfere technológií. V roku 1996, materská spoločnosť, Lingraphicare America, presmerovať svoje úsilie predávať zdravotnícke pomôcky poskytovať klinickej jazyk a reč terapeutické služby dospelým s afáziou. Ich služby využívajúce Lingraphica hlási vyššiu mieru zlepšenie a lepšie konečné výsledky ako tradičné reči jazyka terapia.

Ultrazvukové Head Riadené vozičkárov

Toto rozhranie pre motorizovanú vozíka umožňuje jednotlivcom s quadriplegia pre kontrolu rýchlosti a smeru na vozíku je nakláňaním ich hlavu. v požadovanom smere jazdy.

Ralph Fingerspelling Hand

Tento počítač-riadený elektromechanický Fingerspelling hand ponúka hlucho-slepých jednotlivci lepší prístup k počítačom a komunikačných zariadení okrem osoby na osobu konverzácie.